Terminy kursów:
MARZEC 2024 trwają zapisy
KWIECIEŃ 2024 trwają zapisy
MAJ 2024 trwają zapisy

Zajęcia teoretyczne

Sprawdź szczegóły szkolenia

Zajęcia teoretyczne

Data pierwszych zajęć jest zwykle podawana podczas zapisów. Kolejne terminy ustalamy wspólnie, na bieżąco, w miarę możliwości zgodnie z dyspozycyjnością Kursantów.

Zajęcia teoretyczne są obowiązkowe! Odbywają się w Limanowej, przy ul. W. Witosa 22 (budynek Auto Moto Klubu). Kursanci mają do dyspozycji barek kawowy, z którego mogą korzystać podczas przerw.

Zajęcia trwają 30 godzin lekcyjnych (po 45 min.), w tym 4 godziny szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone przez doświadczonego ratownika medycznego. Jest to bardzo ważna część szkolenia teoretycznego. Zasady udzielania pierwszej pomocy powinny być znane każdemu, a zwłaszcza kierowcom, gdyż wypadki drogowe to niestety codzienność.

Jednym z tematów poruszanych na szkoleniu jest jazda pod wpływem alkoholu. Dzięki alkogoglom nasi Kursanci będą mieli okazję przekonać się na własnej skórze (i ocenić na trzeźwo) jak alkohol upośledza zmysły.

Wiedza zdobyta podczas teoretycznej części kursu to podstawa, bez której niemożliwe jest prawidłowe i bezpieczne prowadzenie pojazdu.

Ważne, by na pierwsze spotkanie zabrać ze sobą numer PKK-bez niego niemożliwe jest rozpoczęcie kursu!