Terminy kursów:
17.05.24 godz. 16.00 trwają zapisy
CZERWIEC 2024 trwają zapisy
LIPIEC 2024 trwają zapisy

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Na jakie kategorie prowadzicie szkolenia?

Prowadzimy szkolenia na prawo jazdy kat. B, które uprawnia do kierowania samochodami o masie całkowitej do 3,5 t, w tym z lekką przyczepą, quadami, ciągnikami rolniczymi.

Jaka jest cena kursu na prawo jazdy kat. B?

Aktualna cena to 2 800,00 zł Płatność przyjmujemy gotówką lub przelewem, w całości lub rozłożoną na raty. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.wyzszaszkolajazdy-bukowiec.pl/…/szkolenie…/

Ile kosztuje szkolenie uzupełniające?

80,00 zł/godz. dla kursantów z naszej szkoły;
90,00 zł/godz. dla pozostałych osób.

Jak długo trwa całe szkolenie na prawo jazdy kat. B?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W miarę możliwości staramy się dopasowywać terminy i czas trwania wykładów do dyspozycyjności grupy. Na szkolenia praktyczne umawiamy się indywidualnie z kursantem, dlatego dla każdej osoby czas trwania kursu jest inny. Jednak zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem jest to NIE MNIEJ niż 30 godzin lekcyjnych (po 45 min.) zajęć teoretycznych i 30 godzin (po 60 min.) zajęć praktycznych oraz egzamin wewnętrzny (egzamin z teorii i praktyki).

Jak długo trwa szkolenie teoretyczne (wykłady)?

Szkolenie teoretyczne trwa 30 godz. lekcyjnych, czyli 22,5 godziny zegarowej. Na spotkaniu organizacyjnym wspólnie ustalamy dogodne terminy wykładów. W zależności od dyspozycyjności grupy, szkolenie teoretyczne trwa od 1,5-4 tygodni.

Czy muszę chodzić na wykłady?

Tak-zajęcia teoretyczne są obowiązkowe. Jeśli nie chcesz chodzić na wykłady i wolisz samodzielnie uczyć się teorii w domu, możesz wybrać kurs w formie eksternistycznej. Więcej informacji znajdziesz na: https://www.wyzszaszkolajazdy-bukowiec.pl/…/szkolenie…/

Ile trwa szkolenie praktyczne?

Do zrealizowania mamy 30 godzin zegarowych szkolenia praktycznego, po których odbywa się egzamin wewnętrzny (egzamin z teorii + egzamin z praktyki). W miarę możliwości staramy się dopasowywać do dyspozycyjności kursantów, dlatego w dużej mierze to od Was zależy ile potrwa szkolenie.

Czy muszę „wyjeździć” wszystkie godziny zanim umówię się na państwowy egzamin teoretyczny?

Kursant może umówić się na egzamin państwowy dopiero po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu wewnętrznego (egzamin z teorii + egzamin z praktyki). Prawo nie dopuszcza innej możliwości, chyba, że zdecydujesz się na kurs eksternistyczny-więcej informacji znajdziesz na: https://www.wyzszaszkolajazdy-bukowiec.pl/…/szkolenie…/
Wszelkie odstępstwa są nielegalne. Podlegają karze za fałszowanie dokumentacji i poświadczanie nieprawdy.

Czy mogę wybrać sobie instruktora nauki jazdy?

Każdy kursant może wybrać instruktora, z którym chciałby odbywać zajęcia praktyczne (o ile wybrany instruktor ma jeszcze możliwość szkolenia kolejnej osoby).

Czy w trakcie szkolenia mogę zmienić instruktora nauki jazdy?

Każdy kursant, w dowolnym momencie może zmienić instruktora nauki jazdy. W tym celu należy skontaktować się z kierownikiem ośrodka.

Czym jest egzamin wewnętrzny

Egzamin wewnętrzny składa się z 2 części:
– teoretycznej – przeprowadzanej przy użyciu testu komputerowego;
– praktycznej – odbywającej się na placu manewrowym i w ruchu drogowym (po uzyskaniu pozytywnego wyniku z teorii).

Kryteria oceny, czas trwania, zadania są zgodne ze sposobem przeprowadzania egzaminu państwowego. 

Ośrodek szkolenia może w dowolnie wybranym przez siebie czasie przeprowadzać dodatkowe egzaminy jednak egzamin wewnętrzny (część teoretyczna i praktyczna) odbywa się nie wcześniej niż po zakończeniu szkolenia praktycznego. Warunkiem ukończenia kursu i przystąpienia do egzaminu państwowego jest pozytywny wynik z teorii i praktyki.

Arkusze z egzaminu wewnętrznego oraz cała dokumentacja są przechowywane w ośrodku i podlegają kontroli. Pomijanie/ przeprowadzanie egzaminu w innym czasie niż po zakończeniu szkolenia teoretycznego i praktycznego/ fałszowanie egzaminu wewnętrznego są niezgodne z aktualnie obowiązującym prawem i mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami dla kursanta jak i ośrodka!

Powyższe czynności podlegają karze za fałszowanie dokumentacji i poświadczanie nieprawdy.

Czy prowadzicie statystyki zdawalności egzaminu państwowego?

Nie-wolimy skupić się na szkoleniu. 😉 W naszym ośrodku dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej przekazać wiedzę i umiejętności niezbędne do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Nie prowadzimy statystyk zdawalności egzaminów, gdyż zbyt wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, zależnych i niezależnych od człowieka ma na to wpływ. Każdy pozytywny wynik jest sukcesem dla nas i naszych kursantów, bez względu na ilość podejść do egzaminu.