Terminy kursów:
20 czerwca godz. 16:00 trwają zapisy
LIPIEC 2024 trwają zapisy
SIERPIEŃ 2024 trwają zapisy

Jak najlepiej przygotować się do egzaminu na prawo jazdy?

Przeczytaj, przemyśl, zastosuj w praktyce i bądź pewien/na, że połowa sukcesu zapewniona!
Reszta to Twoja ciężka praca, za którą kiedyś sobie podziękujesz.

Musisz chcieć

Choćbyś wybrał najlepszy ośrodek w okolicy, szkolił się pod okiem najcierpliwszego i najmądrzejszego instruktora, nie nauczysz się jeździć, jeśli sam/a nie będziesz chciał/a.

PAMIĘTAJ: Tylko Ty możesz zdać egzamin-nikt inny nie jest w stanie Cię w tym zastąpić.

Nie pozwól, by stres przejął kontrolę

Każdy z nas zna to uczucie. Dla jednych stres to motor napędowy, innych zupełnie odcina. Niektórzy kursanci boją się, bo nie wiedzą, co ich czeka. Tymczasem wszystkiego można się wcześniej dowiedzieć dzwoniąc do danego ośrodka lub zapoznając się z jego stroną internetową, czy fanpagem.

PAMIĘTAJ: Jeśli nie czujesz się gotowy/a, daj sobie czas.

Ucz się systematycznie

Wbrew pozorom teoria jest ściśle związana z praktyką. Co z tego, że jesteś „technicznie dobry/a”, jeśli nie rozróżniasz znaków, nie wiesz jaka prędkość obowiązuje w danym terenie, czy jak zachować się, gdy uczestniczysz lub jesteś świadkiem wypadku. Tymczasem wystarczy, że już od pierwszego wykładu zaczniesz się regularnie uczyć i robić testy. Nasz ośrodek oferuje kursantom aplikację do pobrania na komórkę. Niezbędne materiały masz zawsze przy sobie. Możesz z nich korzystać w każdej wolnej chwili: czekając na umówione spotkanie, podczas przerwy w szkole/pracy, jadąc busem.

PAMIĘTAJ: Godzina szkolenia praktycznego bez opanowanej teorii to godzina bezpowrotnie STRACONA.

Pytaj

Jeśli w którymkolwiek momencie szkolenia, czy to podczas wykładów, czy „jazd”, coś jest dla Ciebie niejasne-zapytaj.

PAMIĘTAJ: To żaden wstyd-przecież dopiero się uczysz! Niejednokrotnie i my mamy okazję się czegoś nauczyć dzięki Twoim pytaniom. 😉

Wykorzystaj każdą godzinę „jazd”

W naszym ośrodku zajęcia praktyczne generalnie prowadzone są z 2 kursantami dzięki czemu dojazd do Nowego Sącza oraz powrót rozkładają się na dwie osoby i każda zyskuje czas na jazdę po mieście. Podczas, gdy jeden prowadzi, drugi siedzi z tyłu. To Twój wybór, czy w tym czasie będziesz bawił/a się telefonem, pisał/a ze znajomymi, czy wykorzystasz ten czas na naukę. Możesz „uczestniczyć” w szkoleniu kolegi w myślach. Po wydaniu polecenia przez instruktora, pomyśl, co Ty byś zrobił/a będąc za kierownicą. Słuchaj, co instruktor mówi do kursanta, obserwuj znaki, skrzyżowania, wyciągaj wnioski. Możesz także powtarzać materiał teoretyczny lub rozwiązywać testy dostępne w naszej aplikacji.

PAMIĘTAJ: To najlepszy sposób na spożytkowanie czasu w roli pasażera.

Nie poddawaj się

Mimo upływających godzin szkolenia masz wrażenie, że zamiast lepiej jest coraz gorzej? Nie załamuj się!

PAMIĘTAJ: Każdy może mieć gorszy dzień!

Nie zdałeś/aś za pierwszym razem? To bez znaczenia

Zdasz za kolejnym! To nie wyścigi, ale egzamin, którego pozytywny wynik daje Ci uprawnienia do kierowania pojazdem samodzielnie, bez niczyjej pomocy. Niejednokrotnie od Twojej wiedzy i umiejętności będzie zależało czyjeś życie-na tym egzaminie nie możesz sobie pozwolić na żaden błąd. Nie nakładaj na siebie presji mijającego czasu podczas szkolenia-30 godzin to ustawowe MINIMUM na opanowanie umiejętności, które może różnić się w zależności od osoby. Każdy z nas jest inny: inaczej radzi sobie ze stresem, w różnym czasie przyswaja wiedzę. W naszym ośrodku nie prowadzimy statystyk zdawalności egzaminów, gdyż zbyt wiele czynników ma na to wpływ. Cieszymy się tak samo z każdego pozytywnego wyniku, bez względu na ilość podejść do egzaminu.

Pamiętaj: Lepiej podszkolić się, opanować teorię, popracować nad tym, co sprawia Ci problem, ale być pewnym za kierownicą!